Последни написи

ДИК со првични резултати за претседателските избори

Гласачките места се затворија во 19:00 часот и ДИК веќе ги објави првичните резултати од гласањето на седмите претседателските избори во државата. Со нотирана излезност од 47,20% и 46,36% обработени избирачи, презентирани се следните резултати:

Стево Пендаровски
71.181 | 17,93%
Гордана Сиљановска Давкова
144.937 | 36,51%
Стевчо Јакимовски
3.774 | 0,95%
Бујар Османи
67.592 | 17,03%
Билјана Ванковска Цветковска
17.129 | 4,31%
Арбен Таравари
49.409 | 12,45%
Максим Димитриевски
30.757 | 7,75%

Latest Posts

Не пропуштај