Последни написи

ДИК: Излезност од 12,78% до 11 часот

Според информациите од Државната изборна комисија до 11 часот излезноста на претседателските избори е 12,78 отсто или на гласање излегле вкупно 229.473 граѓани.

Како што е објавено на официјалната веб-страница на ДИК, овие проценти се врз основа на обработени 3 418 избирачки места од вкупно 3 508 во општините на територијата на целата држава.

ЦИВИЛ продолжува со монтиорингот на процесот на гласање, а со најнови информации ќе излезе во 14:30 минути.

Извор: ЦивилМедиа.мк

Latest Posts

Не пропуштај