Последни написи

Oбновени воздушните напади на Кијив, додека се одржуваат големи меѓународни настани

По затишјето од неколку дена, обновени се воздушните напади на Кијив, додека се одржуваат големи меѓународни настани.

Утрово во кијивската област, кон населените места Вишњова и Бјелаја Црква беа истрелани повеќе ракети.

ЦИВИЛ ексклузивно дознава дека сите ракети биле пресретнати и уништени од украинската противвоздушна одбрана.

Ова е дел од вообичаената тактика на рускиот агресор. По затишјето од една недела, од вчера почнаа помали воздушни напади. Постојат можности за голем воздушен напад.

Извор: Цивилмедиа

Latest Posts

Не пропуштај