Последни написи

“Хехенца” на Тик Ток за страдањата на Палестинците

Бизарен тренд го зафати TikTok каде Израелците се потсмеваат со изгледот на Палестинците, со разурнатите домови во Газа, со фактот дека немаат струја, вода, лекови, а некои дури и ги споредуваат со кучиња. На видеата може да се види дека и родителите ги тераат своите деца да учествуваат во овој нехуман тренд.

 

Овој тренд започна откако Израел прогласи војна на 8 октомври, по нападот на палестинската екстремистичка организација Хамас.

Дехран Муратов

Извор: Цивилмедиа.мк

Latest Posts

Не пропуштај