Последни написи

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес е поувствуван во Струга и околината попладнево 12 часот и 19 минути.

Според Европскиот медитерански сеизомолошки центар, епицентарот бил на 11 километри севезрозападно од Охрид на длабочина од два километра со магнитуда од 2,3 степени.

Земјотресот бил почуствуван и во Албанија.

(Извор: 24инфо)

Latest Posts

Не пропуштај