More

  Поскапуваат бензините и дизелот

  Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемуваат за 0,50 ден/лит, додека малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 1,00 ден/лит.

  Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се зголемува за 1,50 ден/лит.

  Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,065 ден/кг и сега ќе изнесува 42,262 ден/кг.

  Од 21.2.2023 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

  Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,00 (денари/литар)

  Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 84,50 (денари/литар)

  Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77,00 (денари/литар)

  Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 76,50 (денари/литар)

  Мазут М-1 НС 42,262 (денари/килограм)

  (Извор: 24инфо)

  Exit mobile version