Последни написи

Лажни се сите дојави за бомби во 13 основни и 6 средни училишта

Лажни се пријавите за наводно поставени експлозивни направи во основни и средни училишта во Скопје, а завршија сите потребни проверки, соопштија од полицијата.
Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (09.02.2023) во 15.55 часот завршија сите потребни проверки во врска со денешните пријави од 13 основни и 6 средни училишта во Скопје по добиените пораки на електронски адреси со закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.
Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите, а потоа се извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.
(Извор: Независен)

Latest Posts

Не пропуштај