More

  Драма на Рузвелтова: Скопјанец си ги убил мајката и бабата

  Двојно убиство се счучило денеска во скопската населба Карпош на улица „Рузвелтова”.

  Како што соопштија од Министерството за внатрешни работи за МИА, М.Ј. (40) со остар предмет им го одзел животот на неговата мајка и баба, кои биле на возраст од околу 60 и 80 години.

  – Денеска околу 14:40 часот, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода М.Ј.(40) од Скопје, поради сомнение дека околу 14:20 часот во стан на ул.„Рузвелтова” со остар предмет ги нападнал неговата мајка и баба на возраст од околу 60 и 80 години, кои од здобиените повреди починале. По целосно расчистување на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираа од МВР.

  (Извор: 24инфо)

  Exit mobile version