Последни написи

МВР: Лажни се дојавите за поставени бомби во девет скопски училишта

Министерството за внатрешни работи извести дека се направени сите потребни проверки за денешните пријави од девет училишта во Скопје, по добиените пораки на електронски адреса со закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

„Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите, а потоа се извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави“, се вели во соопштението на МВР.

Р.С

Latest Posts

Не пропуштај