Последни написи

Нови лажни дојави за бомби во повеќе училишта во Скопје, Битола, Тетово, Прилеп и Струшко

Денеска пристигнаа нови дојави за бомби во повеќе училишта во Скопје, Битола, Тетово, Прилеп и Струшко. Министерството за внатрешни работи извести дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училиштата, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

„Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите, а потоа се извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави“, се вели во соопштението на МВР.

Лажните дојави со бомби продолжија денес, по затишјето за време на викендот. Во земјава овие лажни закани со бомби траат повеќе од два месеци, а истото се случува и во неколку други земји од регионот.

Р.С

Latest Posts

Не пропуштај