Сарачини: Луѓе не сакаат очи да се видат оти имаат различни ставови, тоа треба да се промени

0
214
Петрит Сарачини
Петрит Сарачини и Жарко Трајаноски се едни од основачите на граѓанската организација Институт за медиуми и аналитика ИМА

Петрит Сарачини и Жарко Трајаноски се едни од основачите на граѓанската организација Институт за медиуми и аналитика ИМА. Институтот се занимава со три главни теми – дезинформациите, говорот на омраза и дискриминацијата и кршењето на човековите права произлезени од медиумската и јавната комуникација.

Причината за основањето на ИМА е да се направи обид сегашната состојба на страв и омраза кои се вкоренија во нашето општество да се промени. За причините кои доведоа до оваа состојба говори Петрит Сарачини во емисијатаСтадионна Канал 77.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде