Последни написи

Рама: Извршен е нов кибер напад на Албанија

Премиерот на Албанија, Еди Рама денеска откри дека синоќа бил извршен нов кибер напад врз неговата земја, дека станува збор за истите напаѓачи и дека нападот бил разоткриен, како и осуден од сојузничките и пријателски земји, извести Цивилмедиа.

„Информацискиот систем за управување на земјата (ТИМС) е нападнат, а истите агресори стојат зад него“, напиша Рама на Твитер, алудирајќи на неодамнешниот напад за кој Тирана тврдеше дека доаѓа од Иран.

Извор: Цивилмедиа

Latest Posts

Не пропуштај