Последни написи

ЕУ и НАТО со поддршка на жените во Украина

“На овој ден на жените, моето срце е со сите украински жени”, објави на Твитер претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен.

 

И на официјалнмиот Твитер на НАТО е изразена поддршка за жените во Украина.

https://twitter.com/NATO/status/1501146212938010628

 

Министерството за надворешни работи на Украина објави дека повеќе од 15% од регуларната украинска армија се жени.

 

Latest Posts

Не пропуштај