Последни написи

МНР обоенo со боите на украинското знаме

Премиерот Ковачески, на својата Фејсбук страница објави дека во знак на солидарност со Украина, зградата на МНР на Северна Македонија е обоена со боите на украинското знаме 🇺🇦:

„Ја потврдуваме нашата поддршка за суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина и упатуваме апел за итен прекин на воените дејствија и враќање на мирот“, изјави Ковачевски со пораки „Заедно со Украина“ и „Стоп на Руската агресија“.

Latest Posts

Не пропуштај