Home / Живот / Царовска: Муртино ја доби првата детска градинка!

Царовска: Муртино ја доби првата детска градинка!

„Село Муртино-Струмица ја доби првата детска градинка!“, обави на својата фејсбук страница министерката за труд и социјална политика Мила Царовска.
Царовска укажа дека годинава во струмичкиот регион се отвораат две нови градинки, а за идната година е планирана инвестиција во уште три.

Село Муртино-Струмица ја доби првата детска градинка! 🏡Навистина ми е драго што забрзано се подобруваат условите за…

Posted by Мила Царовска on Sunday, December 8, 2019

About admin

Check Also

Заев: Повикани сме да се обединиме и да ги надминеме предизвиците трпеливо и мудро

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев вечерва имаше свое обраќање на духовната …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *