Home / Партии

Партии

СДСМ: Министерството за здравство беше принудено да уништи сомнителен инсулин набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Откако ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција тврдеше дека власта уништила инсулин вреден еден ипол милион евра со валиден рок на траење, реагираше СДСМ. „На криминалната ВМРО-ДПМНЕ профитот им беше, и се уште им е на прво место, пред граѓаните, затоа набавувала сомнителен инсулин“, стои во реакцијата на СДСМ. „Министерството за здравство беше …

Read More »

СДСМ: Одговорност за аферата со незаконските 400.000 евра долг на ВМРО-ДПМНЕ мора да има

За аферата која изби во јавноста, која покажа дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљаноска и која покажува сомнителни односи со осомничени лица од СЈО не може да се покрие со лаги од белиот дворец. Што финансирале фирми на Орце Камчев, осомничен во неколку предмети на СЈО за …

Read More »

Мицкоски го честита празникот Свети Климент Охридски

Честитка од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод празникот Свети Климент Охридски Дoзвoлете вo мoе личнo име, нo и вo име нa ВМРO-ДПМНЕ да гo честитaм државниот, а воедно и христијански празник, 8-ми Декември, денoт пoсветен нa чествувањето на Свети Климент Oхридски. Светиoт Климент Oхридски сo свoјaтa прoсветителскa дејнoст …

Read More »