Home / admin

admin

СДСМ: Министерството за здравство беше принудено да уништи сомнителен инсулин набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Откако ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција тврдеше дека власта уништила инсулин вреден еден ипол милион евра со валиден рок на траење, реагираше СДСМ. „На криминалната ВМРО-ДПМНЕ профитот им беше, и се уште им е на прво место, пред граѓаните, затоа набавувала сомнителен инсулин“, стои во реакцијата на СДСМ. „Министерството за здравство беше …

Read More »

Царовска: Муртино ја доби првата детска градинка!

„Село Муртино-Струмица ја доби првата детска градинка!“, обави на својата фејсбук страница министерката за труд и социјална политика Мила Царовска. Царовска укажа дека годинава во струмичкиот регион се отвораат две нови градинки, а за идната година е планирана инвестиција во уште три. Село Муртино-Струмица ја доби првата детска градинка! 🏡Навистина …

Read More »

Заев: Нека ни е честит Свети Климент Охридски, сите да сме здрави, спокојни и мудри

Денеска му оддаваме достојна почит на Свети Климент Охридски, за неговото големо црковно, духовно и просветителско дело со кое ги задолжи сите генерации и ни порача дека духовноста, просветлението и просветителството се дадени на секој од нас за станеме подобри луѓе, во подобар свет. Како што успеа Свети Климент Охридски …

Read More »

Заев од Струмица: Успеавме да се обединиме во концептот на „Едно општество за сите“

Заедно ќе продолжиме да ги утврдиме следните чекори поврзани со самото законско решение, заради тоа што дефинитивно нема да дозволиме да бидеме наивни никој од нас да отвораме повторно некои работи кои би можеле да не поделат, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање во врска со ставот на …

Read More »

СДСМ: Одговорност за аферата со незаконските 400.000 евра долг на ВМРО-ДПМНЕ мора да има

За аферата која изби во јавноста, која покажа дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљаноска и која покажува сомнителни односи со осомничени лица од СЈО не може да се покрие со лаги од белиот дворец. Што финансирале фирми на Орце Камчев, осомничен во неколку предмети на СЈО за …

Read More »

Мицкоски го честита празникот Свети Климент Охридски

Честитка од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод празникот Свети Климент Охридски Дoзвoлете вo мoе личнo име, нo и вo име нa ВМРO-ДПМНЕ да гo честитaм државниот, а воедно и христијански празник, 8-ми Декември, денoт пoсветен нa чествувањето на Свети Климент Oхридски. Светиoт Климент Oхридски сo свoјaтa прoсветителскa дејнoст …

Read More »

Заев: Повикани сме да се обединиме и да ги надминеме предизвиците трпеливо и мудро

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев вечерва имаше свое обраќање на духовната академија во чест на празникот Свети Климент Охридски, патрон на Македонската православна црква – Охридска архиепископија. Во продолжение на ова соопштение, ви го пренесуваме обраќањето во целост: Во мое лично име и во името на …

Read More »

Кој ги запали автомобилите на братот и таткото на поранешната пратеничка на СДСМ?

Кој ги запали автомобилите на братот и таткото на поранешната пратеничка на СДСМ?

Маринела Маричиќ Тушева: „На залезот на Денот на ВМРО и изгревот на парламентарните избори Обнова has checked in. Волкот влакно менува, нарав никогаш.“ На залезот на Денот на ВМРО и изгревот на парламентарните избори Обнова has checked in. Волкот влакно менува, нарав никогаш. Posted by Marinela Maricik-Tuseva on Thursday, October …

Read More »